SATURDAY FINAL RESULTS

FINALS: Amateur Wakeskate


Name Park Score Team Pts
1 Ian Smith OWC 89.5 100
2 Gavin Stuckey OWC 82.5 85
3 Barrett Swope WNH 80.5 75
4 Hayden Chambless Hydrous 78.5 65
5 Trent Stuckey OWC 69 60
6 Outler Morgan Terminus 50 55
FINALS: Beginner Wakeboard


Name Park Score Team Pts
1 Ian Dinger OWC 91 100
2 Gavin Doody TSR 80 85
3 Zachary Jones OWC 79 75
4 Tyler Wysocki Action 74 65
5 CJ Scott Terminus 73 60
6 Kimberly Wysocki Action 54 55
FINALS: Novice Wakeboard


Name Park Score Team Pts
1 Kaiden Powell KCW 95 100
2 Daniel Laskowski OWC 76 85
3 Mattie Armer Terminus 75 75
4 Outler Morgan Terminus 73 65
5 Taylor Oxford OWC 72
6 Jackie Augustine Quarry 59 55
7 Colton Brasiel WZ 41 50
FINALS: Intermediate Wakeboard


Name Park Score Team Pts
1 Coby Armer Terminus 87.5 100
2 Jake Flynn Shark Wake Park 86 85
3 Justin Lublow Action 81.5
4 Pierce Bishop Terminus 78
5 Hayden Chambless Hydrous 67 60
6 Will Trauschke WZ 50 55
FINALS: Advanced Wakeboard


Name Park Score Team Pts
1 Nick Bowers TSR 81 100
2 Trent Stuckey OWC 78 85
3 Gavin Stuckey OWC 77.5 75
4 Parker Swope WNH 75.5 65
5 Jonathan Padron MWC 70.5 60
6 Garrett Coleman OWC 67.5 55





SUNDAY FINAL RESULTS

FINALS: Groms 9- Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Zach Montez TSR 100 100
2 Cameron Reeves Hydrous 73 85
3 Gavin Doody TSR 70.15 75
4 Nick Sweda Hydrous 66.85 65





FINALS: Boys 10-14 Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Fynn Bullock Shark Wake Park 90.7 100
2 Trent Stuckey OWC 85.15 85
3 Parker Swope WNH 76.15 75
4 Ethan Weaver Shark Wake Park 58 65





FINALS: Open Women Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Taylor Oxford OWC 83.35 100
2 Piper Harris OWC 77.65 85
3 Mattie Armer Terminus 76.6 75
4 Ashley Tabor TSR 72.4 65





FINALS: JR Men 15-18 Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Reagan Hills TSR 88.3 100
2 Jonathan Padron MWC 84.7 85
3 Nick Bowers TSR 73 75
4 Spencer Baron TSR 64 65





FINALS: Open Men Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Bruno Ulott Mayan 86.2 100
2 Shawn Rysak OWC 82.3 85
3 Kellan Rudnicki OWC 72.1 75
4 Cole Harms OWC 69.4 65





FINALS: Masters Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Chase Andrews Terminus 97.45 100
2 Scot Ferwerda Action 81.1 85
3 Jorge Garizurieta Spamer Mayan 76.45 75
4 Cody Johnson Hydrous 0 65





FINALS: Veterans Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Dayle Cartwright Revo 88.6 100
2 Shannon Stuckey OWC 88.15 85
3 Mike Pope Shark Wake Park 67.75 75
4 Larry Cofer WZ 65.5 65





FINALS PRO Wakeskate


Name Park Score Team Pts
1 Nick Taylor Suwannee Drops 97.5
2 Andrew Pastura WNC 89
3 Matti Buys NLR 76.5
4 Collin Haas Quest 74.5
5 James Bertram WNH 62.5 60
6 Derek Hailey BSR 50 55





FINALS: PRO Wakeboard


Name Park Score Team Pts
1 Busty Dunn CableSkiCarins 94
2 Guenther Oka WNC 85
3 Bene Tremmel Aschheim 76
4 Brady Patry NLR 73 65
5 Timo Kapl
72.5
6 Tyler Sommer TSR 50 55





FINALS: Pro Women Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Anna Nikstad WNH 88.6
2 Jamie Lopina OWC 81.25
3 Meagan Ethell OWC 79.15
4 Peyton Hurst Hydrous 52.15 65
5 Annie Best WNH 40.6 60
6 Chelsea Ann Foy Mayan 33.25 55





FINALS: Pro Men Features Only


Name Park Score Team Pts
1 Guenther Oka WNC 83.95
2 Busty Dunn CableSkiCarins 82.9
3 Timo Kapl
71.8
4 JB Oneil NLR 62.5 65
5 Brady Patry NLR 48.85 60